2023 10

GREITESNIS INVESTUOTOJŲ ĮSIKŪRIMAS MARIJAMPOLĖS LEZ: A++ GAMYBINĖS PASKIRTIES PASTATO STATYBAI SUTEIKTAS STATYBŲ LEIDIMAS

„Gamybinio NT projekto pagrindu greitam potencialaus investuotojo įsikūrimui Marijampolės LEZ siekiama pasiūlyti aukščiausią energijos efektyvumo klasę A++ atitinkantį gamybinį pastatą, kurio pritaikymas unikaliems gamintojo poreikiams būtų greitas, patogus, ir jau artimiausioje ateityje plėstinas į gretimus sklypus“, – naujausio projekto reikšmę pristato Marijampolės LEZ generalinis direktorius Simonas Petrulis.
5440 kv. m. ploto pastatas bus parengtas potencialiems investuotojams, gaminantiems aukštesnės ir vidutinės vertės produkciją. Greitam investuotojų įsikūrimui numatyta sutvarkyti jam priklausančio sklypo infrastruktūrą: kietas dangas, inžinerinius tinklus, automobilių ir dviračių stovėjimo vietas, elektromobilių įkrovimo vietas.
Projekte taip pat suplanuota naudoti sumanius įrenginių valdiklius bei įdiegti saulės elektrinę, kurios pagaminta elektros energija bus naudojama pastato vidaus reikmėms.
UAB „2L Architects“ – šio pastato Marijampolės LEZ projektuotojai, gerai žinomi Lietuvos industrinių pastatų rinkoje. Tai įrodo skaičiai – iš šalyje vykdomų 12-os stambių investicinių projektų „2L Architects“ projektuoja 7. Projektuose architektai pabrėžia aukščiausius technologinius standartus bei tvarumą, o darbo efektyvumą ir betarpišką projekto dalių rengėjų bendravimą užtikrina tai, kad „2L“ komandoje – ne tik architektai, bet ir inžinieriai.
Marijampolės LEZ yra įsikūrusi prie „Via Baltica“ magistralės, atkarpoje tarp Kauno ir Marijampolės. Tai tranzitinė teritorija, suteikianti galimybę investuotojams plačiai naudoti kelių ir geležinkelio transportą gabenant krovinius sausuma į Europą ir Aziją. „Rail Baltic II“ geležinkelis neužilgo užtikrins greitą ir efektyvų krovinių gabenimą tarp Skandinavijos, Rytų ir Vakarų Europos šalių.
Šį projektą dalinai finansuoja INVEGA pagal skatinamąją finansinę priemonę „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose” įrengimas“. Projektas finansuojamas INVEGA Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.
Daugiau: Verslo žinios